Zpravodajství

Drogový gang v Mexiku zaútočil výbušninou na policejní hlídky

Členové drogového kartelu na severu Mexika napěchovali automobil výbušninou a nechali ho vybouchnout u policejní hlídky ve městě Ciudad Juárez. Dva policisté a zdravotník při výbuchu zemřeli. Devět lidí bylo zraněno.

Policie se domnívá, že útok byl odplatou za uvěznění drogového šéfa kartelu La Linea Jesuse Acosty Guerry. Útok byl jedním z prvních v Mexiku, který využil automobil napěchovaný výbušninou.
 

PSALI JSME:

V mexickém městě na hranici s USA došlo za víkend ke 32 vraždám
 

Pětatřicetiletého Guerru policie zatkla ve čtvrtek. Guerra má nasvědomí 25 poprav lidí především z konkurenčních gangů. Řídil také útoky na policii.
 

Drogové gangy už dříve napadly vojáky a policejní jednotky použitím granátů a jiných střelných zbraní. Použití výbušniny je velmi netradiční.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz