Zpravodajství

Město Písek bude rekonstruovat dětská hřiště

Město Písek bude rekonstruovat dětská hřiště
Zdroj: Jindřich Kodíček

Částku jeden a půl milionu korun investuje letos město Písek do rekonstrukcí dětských hřišť.

Půjde především o hřiště na Mírovém a Smetanově náměstí, kde staré herní prvky nahradí nové. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informoval starosta Miroslav Sládek (ODS).

"Děti dostanou hlavně nové houpačky, pískoviště i lezecké stěny. Navíc pak v Budovcově ulici vzniknou nové dva herní koutky, jeden pro malé a druhý pro starší děti," uvedl starosta.

Město vypsalo na obnovu hřišť výběrové řízení, do kterého se přihlásilo na čtyři desítky firem a institucí. "Spolupracujeme také s občanským sdružením Za hřiště, které nám pomáhá určit, jak staré děti v daných lokalitách hřiště nejčastěji využívají a co by tam bylo nejvhodnější umístit. Je to poměrně přínosné a smysluplné,“ uvedl Miroslav Sládek.

Herní místa obnovuje Písek už čtyři roky. Za tu dobu zrenovovala většinu z 30 hřišť, které na území města jsou. Některé ubyly, hlavně ty nevyužité, jiné naopak nově vznikly. Radnice do investic vložila už zhruba deset milionů korun. Zcela výjimečnou záležitostí je proutěné hřiště, které město zprovoznilo loni na Jiráskově nábřeží.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz