Zpravodajství

Novým ředitelem Vězeňské služby se stal Jiří Tregler

Novým ředitelem Vězeňské služby se stal Jiří Tregler
Jiří Tregler Zdroj: Mediafax

Jiří Tregler se stal vítězem výběrového řízení na post ředitele Vězeňské služby ČR.

Konkurzu se zúčastnili dva kandidáti. Vítězem se stal Jiří Tregler, který byl od 30. července pověřen vedením Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR, uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti Veronika Ludvíková.

 
Mluvčí dodala, že Treglerova podpora byla jednoznačná. Nový generální ředitel se své funkce chopí už ve středu.
 
Treglerovým hlavním úkolem bude revize všech výdajů vězeňské služby. Ta by měla konečně přinést odpověď na otázku, zda ve vězeňství nedochází k plýtvání financí. Mimo to čeká na nového šéfa také celková prověrka zakázek, které byly nasmlouvané za posledních 14 měsíců.
 
V neposlední řadě bude muset přistoupit k personálnímu zeštíhlení generálního ředitelství. Podle šéfa rezortu justice Jiřího Pospíšila (ODS) by přitom mělo odejít až osm desítek zaměstnanců.
 
Budoucí šéf Jiří Tregler, který letos oslaví třiapadesáté narozeniny, je absolventem Univerzity Hradec Králové, a to v oborech sociální patologie a prevence a speciální pedagogika. V institucích Vězeňské služby ČR se pohybuje od roku 1986.
 
První zkušenosti s managementem získal během devítiletého angažmá ve věznici Horní Slavkov. V čele pardubické věznice stanul v roce 2000, a to poté, co tu pět let působil jako zástupce ředitele.


Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz