Zpravodajství

Další PIRÁT za volantem! Opilý najížděl na strážníky

Opilý řidič v centru Prahy najížděl na strážníky a naboural několik vozů. Policisté ho odvezli na záchytku.

Agresivního řidiče se 2,74 promile alkoholu v dechu zadrželi v pondělí před půlnocí pražští strážníci v Rytířské ulici. Strážníci museli před vozidlem uskakovat a poté, co muž naboural několik zaparkovaných vozidel, napadl je, informovala v úterý agenturu Mediafax mluvčí strážníků Jana Přikrylová.

 
Strážníky na opilého řidiče upozornili svědci, kteří sdělili, že ho viděli v nedaleké restauraci v podroušeném stavu. "Vzhledem k tomu, že muž skutečně nastartoval a rozjel se, hlídka se rozhodla vozidlo zastavit. Řidič na znamení k zastavení nereagoval, pokračoval v jízdě a neustále zrychloval. Zasahující strážník proto musel uskočit ke krajnici," řekla mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
 
Po dvaceti metrech řidič zprudka zastavil a začal couvat směrem k hlídce. Když chtěli strážníci přistoupit k vozidlu, řidič se znovu rychle rozjel Rytířskou ulicí. Poté opět zastavil a z vozidla vystoupil.
 
"Hlídka se vydala směrem k automobilu, ale jakmile je muž zahlédl, nasedl znovu do vozidla a začal prudce couvat. Strážníci museli znovu uskočit před jedoucím vozidlem, které následně nabouralo a poškodilo zaparkované vozy," pokračovala mluvčí.
 
Potom se jednomu z policistů podařilo otevřít dveře u auta a při snaze muži zabránit v další jízdě mu nakonec vyjmul klíčky ze zapalování. "Pro prokázání totožnosti byla u řidiče provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2, 74 promile alkoholu. Muž byl ovšem velice agresivní a hlídku neustále slovně a fyzicky napadal. Do jednoho ze zasahujících strážníků neustále strkal a snažil se jej několikrát kopnout. Proto byly proti muži použity donucovací prostředky a nasazena služební pouta," vysvětlila Přikrylová.
 
Na místo incidentu byli přivoláni republikoví policisté, kteří si případ převzali. "Osmadvacetiletého Severočecha strážníci převezli na záchytnou stanici," ukončila mluvčí.
Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz