Hokejový tým se rozhodla založit v Pardubicích parta nadšenců, kteří jsou trvale postižení nebo po úrazech nohou. Trénovat můžou pouze v noci, jindy je hala obsazená. Jejich cílem je dostat se do české ligy ve speciální variantě hokeje, takzvaném sledge hokeji.
S hráči z pardubického týmu sledge hokeje se život nemazlil. Někteří neudělají jediný krok bez francouzské hole, jiní nemají končetiny vůbec.
Na postižení však zapomněli a začali se věnovat aktivnímu sportu.
Každý týden trénink v nepravidelném čase podle toho, jak je volná hala. Až šest set tisíc korun na provoz každý rok. Shánění sponzorů je obtížné. A jednoduché není hrát ani českou sledge hokejovou ligu. Do ní se teď tito sportovci hlásí.
Podívejte se na reportáž pod titulkem článku
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz