APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Postižení hokejisté mají hokejový tým

Hokejový tým se rozhodla založit v Pardubicích parta nadšenců, kteří jsou trvale postižení nebo po úrazech nohou. Trénovat můžou pouze v noci, jindy je hala obsazená. Jejich cílem je dostat se do české ligy ve speciální variantě hokeje, takzvaném sledge hokeji.

S hráči z pardubického týmu sledge hokeje se život nemazlil. Někteří neudělají jediný krok bez francouzské hole, jiní nemají končetiny vůbec.

Na postižení však zapomněli a začali se věnovat aktivnímu sportu.

Každý týden trénink v nepravidelném čase podle toho, jak je volná hala. Až šest set tisíc korun na provoz každý rok. Shánění sponzorů je obtížné. A jednoduché není hrát ani českou sledge hokejovou ligu. Do ní se teď tito sportovci hlásí.

Podívejte se na reportáž pod titulkem článku

Petr Brzek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz