Zpravodajství

Americké úřady uzavřely dalších šest bank, letos zkrachovalo už 34 bank

Americké úřady tento týden uzavřely šest malých bank, největší z nich byla alabamská Superior Bank, celkem už letos v USA zkrachovalo 34 malých bank. V noci na sobotu o tom informovala agentura Reuters.

Aktiva zkrachovalé Superior Bank of Birmingham, Alabama dosahovala tří miliard dolarů (zhruba 50 miliard korun), na vkladech měla banka 2,7 miliardy dolarů (45,24 miliardy korun). Z pohledu celkových aktiv tak jde o největší banku, kterou letos američtí regulátoři zavřeli. Překonala tak lednový krach New Mexico Bank, jejíž aktiva činila 2,31 miliardy (38,7 miliardy korun). Aktiva většiny bank, které v USA letos zkrachovaly, však nepřesahovala hranici jedné miliardy dolarů (16,75 miliardy korun).


Vklady zkrachovalé banky převezme nově vytvořená bankovní pobočka texaské finanční skupiny Community Bancorp of Houston pojmenovaná Superior Bank, N.A.


Další dvě zkrachovalé banky pochází z Georgie a po jedné z Mississippi a Minnesoty. Šestá zkrachovalá bankou je z Alabamy.


Alabamská Nexity Bank od Birmingham měla v aktivech kolem 798,7 milionu dolarů (13,3 miliardy korun) a vklady 637,8 milionu dolarů (10,7 miliardy korun). Tyto vklady převezme nově zřízená AloStar Bank of Commerce of Birmingham.


Bartow County Bank of Cartersville v Georgii hospodařila s aktivy kolem 330,2 milionu dolarů (5,53 miliardy korun) a vklady 304,1 milionu dolarů (5,1 miliardy korun). Její vklady převezme georgijská Hamilton State Bank od Hoschton.


Druhou georgijskou zkrachovalou bankou je New Horizon Bank of East Ellijay, jejíž aktiva dosahovala 110,7 milionu dolarů (1,85 miliardy korun) a vklady 106,1 milionu dolarů (1,78 miliardy korun). Vklady převezme Citizens South Bank of Gastonia ze Severní Karoliny.


Heritage Banking Group of Carthage z Mississippi měla aktiva kolem 224 milionů dolarů (3,75 miliardy korun) a vklady činily 196,2 milionu dolarů (3,29 miliardy korun). Tyto vklady převezme mississippská Trustman National Bank of Jackson.


Nejmenší ze šesti zkrachovalých bank byla Rosemount National Bank z minnesotského Rosemountu, jejíž aktiva dosahovala pouhých 37,6 milionu dolarů (614,9 milionu korun) a vklady 36,6 milionu dolarů (613,2 milionu korun). Tyto vklady převezme Central Bank of Stillwater z Minnesoty.


V roce 2010 v USA zkrachovalo 157 bank, což bylo meziročně o 17 bank více. V drtivé většině případů šlo o menší instituce, které měly aktiva nižší než jedna miliarda dolarů. Velké americké banky se z finanční krize z let 2007 až 2009 zotavily mnohem rychleji.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz