APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

O víkendu bude krásně! Pak se ochladí...

Po slunečném víkendu se obloha nad Českem zatáhne a bude pršet.

O nadcházejícím víkendu se obyvatelé Česka mohou těšit na skoro jasnou až polojasnou oblohu beze srážek, teploty se podle meteorologů vyšplhají až k letním 26 °C. Agentuře Mediafax to v pátek řekl mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

"Pravé babí léto je tu," řekl Mediafaxu Dvořák.

V sobotu bude převládat skoro jasná obloha a teploty se budou pohybovat v rozmezí mezi 22 až 26 °C. Na jižní Moravě by podle Dvořáka mohlo být ještě tepleji a rtuť teploměru by mohla pokořit hranici 27 °C.

Teploty v noci klesnou na 6 až 8 °C, v horských oblastech mohou sestoupit až k 0 °C. Po ránu se budou tvořit mlhy, které však sluníčko v průběhu dne rozpustí.

"Výskyt bouřek v Česku je málo pravděpodobný, ty budou spíše nad Polskem, ale nemůžu vyloučit, že nesestoupí na jih," upřesnil Dvořák.

V neděli se podle meteorologů můžeme těšit na teploty, které v poledních a odpoledních hodinách vyšplhají až k 27 °C. Obloha bude skoro jasná až polojasná, stejně tak jako v sobotu.

Po oba dva víkendové dny bude vát slabý proměnlivý vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz