V uhelném dole na severu Kolumbie došlo k explozi, kterou zřejmě způsobil nahromaděný metan. Tři horníci zahynuli, další tři byli zraněni a nejméně čtyři zůstali uvězněni v podzemí, informuje ve čtvrtek agentura AFP.
Tři zraněné havíře se podařilo vyprostit, s popáleninami v obličeji je pak převezli do nemocnice.
Výbuch nastal v dole El Diamante ve městě Socha v okrese Boyaca.
ČTĚTE TAKÉ:
Záchranáři vytáhli z velšského dolu těla čtyř horníků
Letos si důlní neštěstí v Kolumbii vyžádaly už více než 30 životů. Většina obětí zemřela při závalech.
Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos se snaží z expandujícího hornictví učinit jeden z ekonomických pilířů země.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz