Zpravodajství

Zemřel Bořivoj Navrátil (†78)! Tohle vzkázal svým divákům...

Dlouhý boj s rakovinou tlustého střeva v pondělí prohrál představitel Vojtěcha Bařinky ze seriálu Ulice, oblíbený český herec Bořivoj Navrátil. Bylo mu 78 let.

Bořivoj Navrátil dlouho věděl, že svůj boj se zákeřnou nemocí prohrává a se svým osudem byl smířen.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA: 
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ

"Můj stav si vyžaduje neustálou péči. Mají se mnou od rána do večera tolik práce se všemožnými vyšetřeními, ošetřeními, injekcemi a tak dále, že si ani nestihnu přečíst celé noviny," bral situaci s nadhledem.

ČTĚTE TAKÉ:

Rakovina tlustého střeva jako "rodinné prokletí"?

Bořivoj Navrátil se do poslední chvíle usmíval, říká Brodská

Podívejte se, jak se herec loučil se svou rolí majora Bařinky v Ulici:


 

Herec trávil prakticky celé dny na lůžku, protože vstávání i chození ho velmi vyčerpávalo, a navíc trpěl velkými bolestmi. Populární umělec dobře věděl, že jeho život se neodvratně chýlí ke konci.
 

Bořivoj Navrátil se narodil v Kroměříži, po studiu JAMU získal první angažmá v Těšíně, později se mu otevřela cesta do dalších divadel včetně Národního, kam přišel v roce 1961 a kde strávil celých 31 let. Natočil také řadu filmů, ve kterých hrál pro svůj seriózní vzhled často lékaře.
 

PODÍVEJTE SE NA BOŘIVOJE NAVRÁTILA V SERIÁLU REDAKCE:

Divákům tento oblíbený herec s oholenou hlavou ale nejspíše utkvěl v paměti rolí předsedy Světové rady v seriálu Návštěvníci, jako podivínský knoflíkář Jiří ve filmu Petra Zelenky Knoflíkáři a v posledních letech především jako šéfredaktor ze seriálu Redakce a dobrácký Bařinka ze seriálu Ulice TV Nova.

PODÍVEJTE SE NA BOŘIVOJE NAVRÁTILA V SERIÁLU NÁVŠTĚVNÍCI:


 

Odešla populární tvář seriálu Ulice
 

Vedení TV Nova a štáb seriálu Ulice soucítí s rodinou Bořivoje Navrátila, která právě prožívá své nejtěžší chvíle. "Je nám velmi líto, že odešla tak významná osobnost, jakou pan Bořivoj Navrátil byl. Svou rolí kapitána Bařinky, kterou ztvárňoval v seriálu Ulice, se velkou mírou podílel na jeho úspěchu u televizních diváků,“ řekl generální ředitel TV Nova Jan Andruško.

Na profil Bořivoje Navrátila a jeho poslední scénky z Ulice se podívejte zde
 

"Bylo nám ctí potkat při spolupráci někoho tak výjimečného, jakým byl pan Navrátil. Vzpomínám, když po půl roce boje se svou nemocí nás pan Navrátil požádal, abychom raději jeho postavu ukončili. Odůvodnil to tehdy tím, že nám nechce komplikovat práci, že nemůže garantovat svoji spolehlivost, která pro něj byla prvořadá. Navštívili jsme ho tehdy v nemocnici s šéfautorem Matějem Podzimkem a společně vymysleli jeho rozloučení s Ulicí. Vzpomínám si, jak pookřál, když jsme společně vymýšleli jeho poslední scény. Velké, velké setkání! Předmětné díly jsme odvysílali na jaře tohoto roku. Od té doby jsme už jen z povzdálí s obdivem sledovali jeho statečný nesobecký boj. Považujeme si za čest, že někdo velikosti pana Navrátila spojil svůj talent a jméno se seriálem Ulice. Vzpomínce na pana Navrátila se už v této chvíli věnujeme na stránkách Ulice,“ řekl producent seriálu Ulice Michal Reitler.
 

"Byl to skvělý herec a hlavně znamenitý člověk. A takoví lidé by měli zůstat na věky mezi námi,“ uvedl Navrátilův dlouholetý kolega, herec Rudolf Hrušínský.
 

Zdroj: TV Nova

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz