Zpravodajství

Důchodkyně (69) zabíjela! Brutálně ubila seniorku (†80)

Za srpnovou smrtí osmdesátileté důchodkyně v Pečovatelském domě v Ledči nad Sázavou stojí podle policie její o 11 mladší známá. Žena, která je nyní ve vazbě, ubila důchodkyni skleněnou vázou, informovali kriminalisté v pondělí policie na tiskové konferenci.

Osmdesátiletá žena zemřela letos 3. srpna v pečovatelském domě v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku, tělo našli její příbuzní. Seniorka měla zranění na hlavě. Případem se začali zabývat krajští kriminalisté a vyloučili, že by žena upadla a zranila se. Následná pitva potvrdila, že ženu zavraždili.

Policisté nyní informovali, že za smrtí stojí její devětašedesátiletá známá, bývalá kolegyně. "Motivem byly zřejmě osobní spory. Útoku předcházela krátká hádka, po které obviněná opakovaně uhodila starší ženu skleněnou vázou do hlavy, a tím ji usmrtila," řekl vrchní komisař kriminalistů na Vysočině Michal Laška. Podle něj šlo o velmi brutální útok.

ČTĚTE TAKÉ:

Seniorka lila VÝKALY PŘED DŮM! Dopadli jí policisté

V průběhu vyšetřování navíc policisté zjistili, že stejná žena zaútočila již podruhé. "Poprvé napadla ocelovou tyčí na konci letošního října ženu v domově důchodců na Berounsku. Tehdy se poškozená dovolala pomoci a přežila. Motiv zatím není zřejmý," dodal Laška.

Vyšetřovatelé ženu obvinili a je stíhána vazebně. Protože šlo o brutální útoky, hrozí jí 15 až 20 let nebo až výjimečný trest odnětí svobody.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz