Zpravodajství

Travič na vánočních trzích! Obětí i Slovenka

Travič na vánočních trzích! Obětí i Slovenka
Zdroj: Austria.info.cz

Berlínská policie pátrá po muži (40), který na vánočních trzích v německé metropoli přiotrávil nejméně pět lidí. Píše to v pátek webový portál Local.

Travič rozdával návštěvníkům trhu alkoholické nápoje, které obsahovaly látky vyvolávající křeče a zvracení.

Podle informací webu tvnoviny.sk je mezi pěticí přiotrávených i čtyřiadvacetiletá Slovenka se svým italským přítelem.

ČTĚTE TAKÉ:

Plyn otrávil v Kutné Hoře tři lidi

Policie před mužem varuje a vyzývá veřejnost ke spolupráci při pátrání po zhruba pětačtyřicetiletém muži, který mluví anglicky.

Tento muž ve čtvrtek večer na trhu v oslovil dva zahraniční návštěvníky - Slovenku a Itala.

Ví se, že chodil na vánočních trzích u kostela císaře Viléma, na náměstí Alexanderplatz a u operního paláce v centru Berlína nabízel lidem pod záminkou oslavy narození dítěte lahvičky s alkoholem.

ČTĚTE TAKÉ:

Otrávení lidé v pražské bance! Nadýchali se čpavku

Ženu a muže, kteří jeho přání vyhověli, krátce nato pro prudké křeče převezli do nemocnice. Žena dokonce upadla do bezvědomí a je hospitalizována.

Poté se travič přemístil na trh ve čtvrti Mitte, kde si připíjel se třemi dívkami. Také ty skončily v nemocnici.

Policie neuvedla, co přesně v alkoholu je, podle deníku Bild se jedná o drogu GHB, po níž je člověk malátný a usíná. Ve vyšších dávkách může být smrtelná.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz