Na ruském atomovém ledoborci Vajgač, který se nachází u Tajmyru, ve čtvrtek hořelo. Dva lidé zemřeli, únik radiace nehrozí, informuje agentura RIA-Novosti.
Oheň vzplál ráno místního času ve třech kajutách. Požár byl uhašen. Vyžádal si však dvě oběti a jednoho zraněného. Ledoborec měl namířeno ze sibiřského přístavu Dudinka do Murmansku.
ČTĚTE TAKÉ:
Z ruského ledoborce uniká RADIACE!
Příčina požáru se vyšetřuje, prokuratura zjišťuje cizí zavinění. Za zabití z nedbalosti se v Rusku trestá až pěti lety vězení.
Jaderný ledoborec Vajgač postavili ve finské loděnici na zakázku Sovětského svazu, uveden do provozu byl v roce 1990. Plavidlo může fungovat i při teplotách dosahujících až mínus 50 stupňů celsia.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz