Zpravodajství

Agresivní pes útočil na lidi, policista ho musel zastřelit

Policisté v úterý odpoledne přijali hlášení, že v obci Soběchleby na Přerovsku volně pobíhá agresivní pes a napadá lidi. Opilý majitel psa nedokázal zklidnit, proto musel policista zvíře zastřelit, uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Přímo před policejní hlídkou, která se na místo dostavila, napadl pes třiapadesátiletou ženu, kterou kousl do kolena. Na místo útoku se dostavil majitel psa, který byl silně podnapilý. Jak policisté později zjistili, nadýchal tři promile alkoholu.

ČTĚTE TAKÉ:

Rotvajleři roztrhali vlastní paní! Zanedbávala je

"Hlídka ho několikrát vyzvala, aby si psa chytil a zajistil. Pes však na volání svého pána nereagoval, nenechal se chytit a agresivně dorážel na policisty. Jeho útočnost stoupala a vzdálenost mezi ním a hlídkou se neustále zmenšovala, proto jeden z policistů využil svého zákonného oprávnění k použití zbraně a nebezpečného psa, který ohrožoval život a zdraví osob, zastřelil," uvedla mluvčí.

Majitel uvedl, že šlo o křížence loveckého psa a německého ovčáka, tři roky starého. Podle výpovědi obyvatel pes již v minulosti napadal občany obce, ale nikdo tuto skutečnost na policii nehlásil.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz