Zpravodajství

Řidič sypače byl namol! Když ho chytli, sotva mluvil

Přes dvě a půl promile alkoholu měl v krvi řidič sypače, kterého o víkendu na Šumavě kontrolovali policisté. Ti jeli téměř najisto, protože je na opilost muže upozornil cestmistr ze silničářského dispečinku. Informují o tom novinky.cz.

Muž na sebe zpočátku upozornil sám. Dispečerovi nebral telefon a když se konečně přihlásil, bylo na jeho hlase znát, že pil.
 

"To auto kolem druhé odpoledne delší dobu stálo. Tak jsem řidiči volal, co se děje. Měl jsem strach, jestli někde nezapadl nebo se nedostal do nějakého maléru. Nejdřív mi nebral telefon, pak se ozval, že měl technické problémy s autem a že se pak ještě zdržel na obědě,“ popsal událost dispečer.

ČTĚTE TAKÉ:
Opilý šofér ujížděl s proraženými koly, strážníci ho dohonili pěšky!

 

"Jeho artikulace byla jiná, než na kterou jsem u něho zvyklý za těch dvacet let, co se známe. Protože už v minulosti měl problémy s alkoholem, volal jsem nadřízenému a ten rozhodl, abychom ho nechali na trase prověřit policií,“ dodal.
 

Tak se i stalo. O obce Keply řidiče zastavili policisté a dali mu dýchnout. Ihned zjistili, že je řidič poměrně silně opilý. Naměřili mu hodnotu přes 2,5 promile alkoholu v krvi, což odpovídá vypití zhruba deseti piv.
 

Teď prý muž svého přečinu upřímně lituje. "Potřeboval jsem se s ním domluvit na předání papírů od auta a zavolal jsem mu zrovna v době, kdy seděl u výslechu. Řekl mi, že se od policistů dozvěděl, že ho chytili na udání a že si kontrolu vyžádali z podniku. Další podrobnosti, jako třeba kde pil, nevím. Jen mi stačil ještě říci, že to, co udělal, považuje za úlet,“ doplnil dispečer cestářů.
 

Muže čeká nejen postih a tahanice s úřady. Byl navíc okamžitě propuštěn pro hrubé porušení pracovní kázně.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz