Zpravodajství

Nový film Líbáš jako ďábel půjde brzy do kin. Podívejte se na trailer

Za dva měsíce vstoupí do kin nová česká komedie Líbáš jako ďábel, kterou úspěšná režisérka Marie Poledňáková volně navazuje na svůj divácký hit Líbáš jako Bůh – nejnavštěvovanější snímek troku 2009.

Kvarteto hlavních hrdinů – učitelka Helena, její nový přítel lékař František a jejich exmanželé – spisovatel Karel a podnikatelka Bohuna se shodou okolností ocitají v exotickém Maroku, aby zde prošli řadou situací, které prověří jejich vzájemné vztahy. Autorka a režisérka tentokráte více sází na komedii, i když romantika a láska samozřejmě nebudou chybět.
 

"Objevila jsem za leta své praxe jednu jednoduchou věc: Co nás dojímá? Když vidíme sami sebe z té lepší stránky, a ty má potenciálně každý! Jen to někdy neumí dát najevo. A při vnímání filmového příběhu se uvolní a začne to fungovat. Ale nejvíc ze všeho se chceme smát, prahneme po těch chvilkách, kdy se dá zapomenout na věci, co nás otravují nebo bolí. Alespoň my všichni, co nám život neustlal na růžích a o všechno se musíme poprat. A těch je většina,“ říká Marie Poledňáková, ale jednám dechem dodává, že zaručený recept na komedii prostě není: "Komedie jsou dramatické situace, problémy a průšvihy viděné s odstupem. Jinak recept na komedii není. Prostě buď je a nebo ne. Je to magie,“ tvrdí režisérka, jejíž filmové a televizní komedie se vesměs staly diváckými hity a baví stále nové generace diváků.
 

Na své hrdiny si mimo jiné vymyslela řadu situací, které si o malér vysloveně říkají. Kromě přesunu části příběhu do zahraničních exteriérů se ve filmu objeví i nové postavy. Helenina ovdovělá sestra Kristýna v podání Nely Boudové se také rozhodla nerezignovat na život a chce najít novou lásku. Bude Láďa v podání Jiřího Langmajera ten pravý muž pro nezávazný vztah?
 

První ukázky nabízejí zatím malou ochutnávku z filmu, který přijde do českých kin 17.května.
 

fim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz