Zpravodajství

Vatikán odsoudil zneužívání dětí kněžími. Ničí prý pověst nevinným farářům

Vatikán odsoudil zneužívání dětí kněžími. Navíc upozorňuje, že na zneužívání nevinných mladých lidí doplácí i další kněží a lidé ztrácejí důvěru ve faráře.

Vatikán v úterý zveřejnil zprávu, v níž označuje zneužívání dětí irskými katolickými knězi za "hříšný a kriminální čin". Informuje o tom portál britské stanice BBC.

Vedení římskokatolické církve v textu přiznává, že irští duchovní zneužívali "nevinné mladé lidi". Vatikán v dokumentu vyzývá irské duchovenstvo, aby se "soustředilo na laiky". Sexuální skandály "otevřely mnoho ran" a lidé kvůli ním "ztratili důvěru ve své faráře". Na aféry navíc podle Vatikánu doplatili nevinní kněží.

"Biskupové a představení se často cítili izolovaně, když museli konfrontovat vlnu rozhořčení a někdy se nedokázali shodnout na jednotném postoji, jak na to reagovat," stojí ve zprávě. Vatikán irskému duchovenstvu doporučil, aby se snažilo více prosadit v médiích.

ČTĚTE TAKÉ:

Kněze před lety odsoudili za sex s chlapcem! Osahával dalšího

Katolická církev v minulých letech zaznamenala tisíce případů sexuálního zneužívání dětí, kterých se dopustili duchovní často i před několika desítkami let. Na počátku vyšly na veřejnost právě případy v Irsku.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz