Zpravodajství

Nantl bude šéfem školství. Podle Dobeše má podporu Nečase

Nantl bude šéfem školství. Podle Dobeše má podporu Nečase
Zdroj: Mediafax

Novým ministrem školství se s největší pravděpodobností stane náměstek pro legislativu Jiří Nantl. Má prý podporu silnou podporu.

 Podle bývalého ministra školství Josefa Dobeše podporují nového kandidáta na ministerské křeslo nejsilnější člen Věcí veřejných Karolína Peak i premiér Petr Nečas (ODS). Uvedl to v pondělí server Týden.cz.
 

"Šance pana Nantla vidím tak na osmdesát procent vzhledem k tomu, že to je nominant Karolíny Peake a zároveň s jeho jmenováním souhlasí i premiér Nečas," řekl Dobeš serveru Týden.cz. Dalším možným kandidátem je Dagmar Navrátilová, místopředsedkyně Věcí veřejných a školského výboru.
 

Nantl se k tomu vyjádřil tak, že se o nic neuchází a že ještě žádná oficiální jednání neproběhla. "Nejdříve se musí rozhodnout Věci veřejné, koho na ministerstvu chtějí," dodal.
 

Spekulace o jeho případném nástupu do funkce jsou mu podle jeho slov nepříjemné. "Jsem ve složité situaci, nevnímám to úplně pozitivně. Ale pokud by taková nabídka padla, považoval bych za slušné o té možnosti alespoň diskutovat. Jako úředník cítím za resort zodpovědnost," uvedl Nantl pro Týden.cz.

ČTĚTE TAKÉ:
Dobeš zuří! Kvůli novinářům na ministerstvu školství opět skončil a odešel i z VV!

 

V lednu opustil funkci ředitele odboru vysokých škol. Impulsem k tomu byla kritika jeho práce ze strany Univerzity Karlovy.
 

Bývalá učitelka Dagmar Navrátilová má ale také slušné šance. O její nominaci se uvažuje už od odchodu Josefa Dobeše. "Je to silný člen Věcí veřejných a o tu funkci stojí," říká o své stranické kolegyni Dobeš.
 

Kdyby se Navrátilová nestala ministryní školství, mohla by nahradit Víta Bártu na pozici šéfa poslaneckého klubu a účastnit se tak místo něj koaličních jednání. Funkci chtěla již před půl rokem, ale poslanci si tenkrát zvolili Bártu. "Zásadní by pro mě byla podpora kolegů, sama jsem o tom ještě neuvažovala," uvedla Navrátilová pro Týden.cz.
 

Dobeš vidí šance obou kandidátů vyrovnaně. "Oba dva však budou velmi opatrní, loajální vůči koalici a nebudou bojovat za platy učitelů a regionální školství," vyjádřil své obavy Dobeš. Kdo se ujme misterské funkce, mají Věci veřejné oznámit v úterý po zasedání vlády.

 

cob, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz