V americkém Idahu hořela jaderná laboratoř. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.
Požár vzplál na střeše jedné z budov výzkumného komplexu, kde se nachází radioaktivní odpad a vyhořelé jaderné palivo. Oheň chytl od svářečského plamene.
Budova byla kvůli požáru evakuována. Zranění nejsou hlášeni a radiace podle Craiga Shulla, mluvčího Národní laboratoře v Idahu neunikla.
ČTĚTE TAKÉ:
FOTO: "Výbuch" atomové bomby vyděsil řidiče!
Laboratorní komplex, kde hořelo, se nachází v pustině na východě Idaha asi 60 km od města Idaho Falls.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz