Peruánci získali z Německa 600 let starou mumii, která v roce 1986 zmizela. Později se našla v Německu, teď relikvii vrátili zpátky do Peru.
Nabalzamované tělo se našlo na území Bílých Kordiller v 80. letech. V roce 1986 mumie za nevyjasněných okolností zmizela z Peru. Později se objevila v mnichovském muzeu.
Poté, co odborníci potvrdili původ mumie, se německé a peruánské úřady dohodly na návratu archeologického relikvie do vlasti.
[IMAGEBOX_982679]Z mumie staré 5300 let se vědcům podařilo získat krev
[IMAGEBOX_982679]
Mumifikovaná těla nepatří v Peru k úplně výjimečným nálezům. V roce 2010 našli peruánští archeologové na území Miraflores čtyři mumie, jejichž stáří se odhaduje na 1600 let.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz