Zpravodajství

Brutální vrah bezdomovkyně se u soudu rozbrečel. Za mříže ale půjde na 17,5 roku

Za brutální vraždu bezdomovkyně loni na Silvestra půjde Ota Šedivý (19) na 17,5 roku za mříže. Vrah se po rozsudku rozbrečel. Přesto se proti trestu neodvolal.

Šedivý se svými dvěma kamarády loni na konci roku zaútočili na chatrč bezdomovců. Bezdomovkyně začala před nimi ze strachu utíkat. Opilý Šedivý se ale vydal za ní a brutálně jí napadl.
 

"Kopal ji do obličeje. Když upadla, skákla ji po hlavě a po těle, mlátil cihlou a bodal nožem,“ popsala brutální vraždu soudkyně pražského městského soudu Michaela Pařízková.
 

Za vraždu vyfasoval Šedivý 17,5 roku. Po vynesení rozsudku se rozbrečel. Přesto se neodvolal a tak poputuje přímo do vězení.
Spolu s ním byli za brutální útok obžalováni ještě další dva mladíci, z nichž jeden je ještě mladistvý. "U nich je odlišná situace. Jde o jednání na úrovni vandalismu. Na místo činu se vypravili jen za účelem rozboření chatky," vysvětlila soudkyně.
 

[IMAGEBOX_937658]Za urážku přítelkyně ukopal bezdomovce k smrti! Dostal 16 let

[IMAGEBOX_937658]

Oba byli odsouzeni pouze za výtržnictví. Dostali jen podmíněný trest. Podle soudu Šedivý jednal jen sám za sebe a oni se na vraždě nepodíleli.
 

Tříčlenná skupinka na chatrč bezdomovců na rozhraní Žižkova a Malešic zaútočila loni na Silvestra. S sebou si vzali kovovou tyč a nůž. "Ačkoliv věděli, že uvnitř jsou dva lidé, kromě jiného sebrali kameny na železničním náspu a poté zaútočili na chatrč,“ uvedla soudkyně.
 

Mladíci chatrč zdemolovali a oba bezdomovce zranili. Žena se pak dala na útěk, pak ji zabil Šedivý. Podle odborníku by bezdomovkyni nepomohla ani rychlá pomoc.
 

[IMAGEBOX_910429]Gang okrádá bezdomovce! Ti se bojí a trpí na ulicích

[IMAGEBOX_910429]

Soud označil útok Šedivého za vraždu spáchanou zvlášť surovým i trýznivým způsobem. Žena během celého útoku žila a všechny rány velmi bolestivě pociťovala. I proto soud vynesl tak vysoký trest.

hmr, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz