Zpravodajství

O dostavbu Temelína soupeří tři firmy, zakázka vyjde nejméně na 200 miliard

O dostavbu Temelína soupeří tři firmy, zakázka vyjde nejméně na 200 miliard
Zdroj: Mediafax

O dostavbu Jaderné elektrárny Temlín budou soupeřit tři firmy. Nejdražší veřejná zakázka v české historii bude stát 200 miliard korun. ČEZ dodavatele vybere až na konci příštího roku.

O obří tendr na nejméně 200 miliard soupeří společnost Areva, konsorcium společností Westinghouse Electric Company, LLC a Westinghouse Electric ČR a konsorcium společností ŠKODA JS, Atomstroyexport a Gidropress.
 

"Dostavba jaderné elektrárny Temelín je klíčovým pilířem strategie ČEZ, proto jsme rádi, že máme tři nabídky od nejvýznamnějších světových dodavatelů jaderných technologií,“ uvedl generální ředitel ČEZ a předseda představenstva Daniel Beneš.
 

ČEZ vyhlásil veřejnou zakázku už před třemi lety, od října loňského roku pak probíhala jednání se zájemci. Do pondělí pak museli společnosti, které chtějí Temelín dostavět, předložit své nabídky.
 

[IMAGEBOX_434227]Dostavbu elektrárny chce financovat Rusko, Čína i Korea

[IMAGEBOX_434227]

"Dnes jsme učinili další významný krok k tomu, abychom na desítky let dopředu zajistili spolehlivé dodávky elektřiny pro české zákazníky. Všechny mohu ujistit, že nabídky budeme posuzovat velmi odpovědně,“ prohlásil Beneš.
 

Účastníci miliardového tendru slibují, že se na dostavbě jaderné elektrárny budou ze 70 procent podílet české firmy. Celá zakázka na dostavbu Temelína má vyjít nejméně na 200 miliard.
 

hmr, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz