Zpravodajství

Otec dal batole do vany a usnul u televize. Dítě se mezi tím utopilo

Otec dal batole do vany a usnul u televize. Dítě se mezi tím utopilo
Zdroj: Mediafax

Dcerku (11 měsíců) dal do vany s její sestrou (4) a šel si mezi tím dáchnout k televizi. Miminko se utopilo.

Otce z hlubokého spánku probudil až křik čtyřleté Allie, ale to už bylo příliš pozdě. Joe Martin (28) z Minneapolis v USA skončil za svou nezodpovědnost u soudu.


Holčička plakala, že se její sestřička nehýbe. Když vyděšený Martin doběhl do koupelny, Maddie ležela na dně vany, ve které bylo 22 cm vody. Allie řekla policii, že miminko brečelo a chtělo se dostat z vany. Když se pokoušela vylézt, uklouzla.

Otec přiznal, že když dal dívky do vany, šel se do obýváku a dívat na televizi a telefonoval. Tvrdí ale, že stále viděl do koupelny. Dokud neusnul.

Maddie byla hospitalizovaná na 11 dnů, ale zemřela, když ji odpojili od přístrojů. "Její mozek byl už mrtvý," řekla KSTV její babička Sherry Schumacherová. "Maddie byla můj andílek," dodala její matka, který ten osudný den byla v práci.


Související obsah

Přestože šlo o nehodu, Martin je obviněn z vraždy druhého stupně a zanedbávání péče o dítě. "Joe Martin nerozumně riskoval, když nechal děti ve 22 centimetrů hluboké vodě a neseděl dostatečně blízko, aby na obě viděl, i kdyby byl vzhůru," řekl státní zástupce Wade Kish. Jestli otce odsoudí, hrozí muž až pětileté vězení, informoval Daily Mail.
 

tn.cz / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz