Zpravodajství

Na Jičínsku řádí pedofil! Už zaútočil na dvě dívky. POZNÁVÁTE HO?

Kriminalisté varují před nebezpečným pedofilem, který v Jičíně obtěžuje malé školačky. Zhruba pětatřicetiletý muž si včera ve městě vyhlédl a následně osahával dvě malé dívky. Oběma se podařilo utéct.

Štíhlý vysoký muž s propadlými tvářemi, krátkými tmavými vlasy a plnovousem – tak pedofila popsaly policistům obě dívky. Zatímco starší dvanáctiletá školačka se s nepříjemným zážitkem svěřila ještě tentýž den rodičům, její osmiletá kamarádka řekla vše třídní učitelce až ráno. "Brečela a říkala, že se jí stala taková věc, že ji v panelovém domě někdo přepadl. Trochu se u toho klepala, takže psychicky na tom nebyla nejlépe," popsala učitelka stav dívenky.
 

Učitelé okamžitě zalarmovali policii. Z výpovědí otřesených dívek pak kriminalisté sestavili přibližnou podobu muže. Portrét už visí ve všech jičínských školách i školkách. "Na sobě měl muž mít černou silonovou bundu s červenými čtverci ve spodní části, tmavé kalhoty, tmavé boty a na zádech batoh," uvedla mluvčí policie královéhradeckého kraje Ivana Ježková.
 

Související obsah

I školáci se museli situaci přizpůsobit. "Je to teď trochu obtížný, než ho chytnou. Protože zrovna tam na tom sídlišti máme zájmový kroužky. Snažíme se, aby nás chodilo co nejvíc, abychom se doprovázeli a nikdo nešel sám," řekli TV Nova.
 

Dívky muž napadl za bílého dne – v podvečer mezi půl šestou a šestou hodinou v ulicích Pod Lipami a Svatopluka Čecha. "Pokud je vidět nějaká vstřícnost, ve smyslu, že se děti nerozutečou nebo se nebrání, tak se ta jeho aktivita může stupňovat," varoval psycholog Jan Lašek.
 

Nebezpečí potvrzuje i policie. "Mohlo by se jít o nebezpečného pachatele, který může být nebezpečný i dalším dívkám," řekla policejní mluvčí. I když se pedofil objevil zatím jen v Jičíně, není vyloučeno, že je odjinud.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za1,26 bilionu korun.

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Píše se na Deník.cz