APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Zelené hovězí v Albertu: Hnijící maso stahují z pultů už dva dny!

Potravinový inspektor Ladislav Hruška včera trefil v Albertu na pražské Invalidovně do černého. Na pultu tam našel tlející hovězí maso, které by konzumenta mohl stát zdraví. Závadné maso okamžitě nechala odvézt inspekce.

Potravinový inspektor se dnes obrátil na vedení společnosti Ahold, která prodejnu Albert provozuje. Chtěl vědět, kolik závadného masa ve všech prodejnách bylo celkem staženo.
 

"Tvrdí, že maso ještě stahují a žádné číslo mi dnes neřekli. Každopádně potravinářská inspekce potvrdila, že řetězec, až tedy vše sečte a odečte, čeká správní řízení, ve kterém hrozí mnohamilionová pokuta," řekl nám inspektor Láďa Hruška.

Více informací se dozvíte v Televizních novinách v 19:30! Dívejte se!

Vše o včerejší návštěvě potravinového inspektora v Albertu na Inavlidovně najdete zde.

Tiskové prohlášení společnosti Ahold:

"V pondělí 24. června navštívil Potravinový Inspektor TV Nova Ladislav Hruška v doprovodu Státní zemědělské a potravinové inspekce (SZPI), na základě konkrétního upozornění, naši prodejnu Albert v Praze 8. Bylo zde nalezeno balené hovězí maso, které jevilo známky barevných změn některých jeho částí. Zástupci Státní zemědělské a potravinové inspekce v místě prodejny při bližším ohledání některá balená masa zhodnotili jako nevhodná k prodeji z důvodu nastalých smyslových změn, které by mohly být způsobeny změnou jeho kvality.

Státní zemědělská a potravinová inspekce současně vydala pokyn k okamžité kontrole dané šarže hovězího masa, nikoliv však k jejímu stažení z prodeje, což můžeme doložit protokolem, kterým nám byl od SZPI doručen. Ihned jsme provedli důkladnou kontrolu masa na všech svých prodejnách na území celé České republiky. Nevylučujeme, že k určitým změnám barvy u uvedeného typu výrobku může dojít, a to zejména tehdy, dojde-li k přímému kontaktu balicí fólie s masem. Společnost Ahold má nastavena přísná interní pravidla, která přikazují, aby v případě jakékoliv barevné změny čerstvého masa, která není v souladu s jeho barvou přirozenou, bylo dané maso okamžitě staženo z prodeje a předáno společnostem specializujících se na proces likvidace těchto potravin. V tomto konkrétním případě se tak bohužel nestalo.

Tato individuální kauza, ke které došlo v uvedené prodejně, nás velmi mrzí a všem našim zákazníkům se velmi omlouváme. Celou situaci intenzivně prošetřujeme, abychom se podobných případů vyvarovali v budoucnosti."

Ladislav Hruška, tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz