Zpravodajství

Příběh z Hrušovan: Sárince (8) lékaři řekli, že do dvou let umře... Teď dostala první vysvědčení

Příběh z Hrušovan: Sárince (8) lékaři řekli, že do dvou let umře... Teď dostala první vysvědčení
2014-03-22_Televizni-noviny

Sára Kališová z Hrušovan nad Jevišovkou se narodila s vážnou nemocí, kvůli které je prakticky nepohyblivá. Po narození jí lékaři dávali jen dva roky života. Dívka je však velká bojovnice, oslavila osmé narozeniny a má za sebou už dokonce i první ročník základní školy.

Od ostatních spolužáků se však osmiletá Sára liší, do školy kvůli postižení nechodí, ale dochází k ní domů na pravidelnou výuku učitelka. Ta jí učí matematiku, český jazyk a prvouku. Z ostatních předmětů je Sára uvolněná, kvůli postižení by další nezvládla.

„Je vděčnou školačkou, je ráda za zpestření života a stále vyžaduje něco nového,“ řekla webu novinky.cz Sářina učitelka z hrušovanské školy Miloslava Kubíková. Do domu, kde Sára žije s rodiči a má zde přístroje nutné ke svému životu, dochází jednou týdně.

„V podstatě cílem vzdělávání je především aby dokázala sestavit z písmen slova, aby komunikace byla jednodušší. Paní učitelka se na každou výuku pečlivě připravuje a snaží se Sáru vždy něčím novým překvapit, aby co nejdéle udržela její pozornost a současně ji i pobavila,“ dodala učitelka.
 


 

Ačkoli se od svých spolužáků Sára liší, v jednom je stejná. I ona se v pátek těšila ze svého prvního vysvědčení, na němž bylo sice slovní ohodnocení, nicméně kdyby bylo prostřednictví číslic, měla by tři velké jedničky.

ČTĚTE TAKÉ:

Potřebujete vy nebo vaše dítě ozdravný pobyt? Podívejte se, co pojišťovny uhradí

Jak ochránit malé děti před nebezpečím? Poradíme vám!

Cestování s malými dětmi? Proč ne … Pomůže cestovní postýlka
 

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz