Zpravodajství

Nové FINTY A TRIKY: Čtěte, jak bojovat s podzimní únavou a nemocemi!

Nové FINTY A TRIKY: Čtěte, jak bojovat s podzimní únavou a nemocemi!
Zdroj: isifa.com

Podzim působí na většinu lidí negativně a depresivně. Nejen že je obdobím vyššího výskytu chřipek a nachalzení, ale přináší i únavu. Nepoddávejte se jí a dobijte si energii. Přečtěte si praktické rady, jak podzimní únavu odbourat!

Dny se zkracují, do Vánoc ještě daleko, vzpomínky na letní dovolenou pomalu mizí v nedohlednu, venku sychravo, je málo slunce a Vy nemáte náladu ani energii na to cokoliv dělat. Natož plnit příkazy šéfa a pracovat minimálně na 110%. Nejen tyto situace mají vliv na podzimní únavu. Jak vrátit energii, o kterou jste se začínajícím podzimem přišli?


Pohyb - cvičením se vyplavují endorfiny, známé jako hormony štěstí. Proto je v podzimním období víc než nutné zvýšit pohybovou aktivitu. Zajděte si do fitka, na zumbu, jógu nebo si vyjděte do přírody na procházku.


Relaxace - v době zvýšené únavy je potřeba hodně odpočívat a relaxovat, aby se tělo lépe dobíjelo. Skvěle zabírá sauna, masáže nebo vířivka. Velmi důležitou pro regeneraci organismu je doba spánku, která by měla být minimálně 8 hodin.


Strava - přestože studené počasí láká k zvýšenému příjmu tučných a sladkých jídel, nenechte se zlákat a dopřejte svému jídelníčku tepelně upravenou zeleninu, luštěniny a vydatné zeleninové polévky.


Tekutiny - pitný režim je důležitý nejenom v letních parnech, ale v průběhu celého roku. Dospělý člověk by měl během dne vypít kolem 2,5 litrů tekutin. Nejideálnější je voda, ovocné šťávy nebo i zelené čaje bez cukru.


Související obsahVitamíny - ideální na podporu energie jsou vitamíny přírodního původu, tedy různé ovocné nebo zeleninové šťávy. Zvyšte i příjem citrusů. Na únavu zabírá vitamín B5 (kukuřice, slunečnicová semínka, mléko), C (ovoce zelenina), železo (hrozinky, játra, špenát) a hořčík.


Barvy - jděte proti podzimní šedi barvami! Pořiďte si na pracovní stůl nějakou výraznou barevnou květinu - žlutou, zářivě zelenou nebo červenou. S barvami oživte i svůj šatník. Nejen že rozzáříte sebe, ale potěšíte oči i Vašich kolegů.


Pokud jste už všechno vyzkoušeli a únava vás neopouští, může se jednat o únavový syndrom. V tomto případě je potřeba se poradit se svým lékařem.

mis, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz