Podívejme se na příběh německy mystičky, která více než 30 let vůbec nic nejdela a tvrdila, že jí sílu dává přítomnost Boží. Příběh Terezie Neumannové nedává vědcům spát do dnešních dnů.
Terezie Neumannová se narodila o Velikonocích na Velký pátek roku 1898 v německém Konnersreuthu. Pocházela z chudé bavorské rodiny a jako dívka sloužila na sousedním statku. Zřejmě by prožila život plný dřiny a skončila v zapomnění.
Jenže roku 1926 se u ní najednou objevila záhadná stigmata. Silně věřící lidé věří, že jde o krvácení z dlaní a dalších částí těla. Rány jsou údajně znakem Kristova utrpení a objevují se v místech, kde měl Ježíš na kříži hřeby.
Terezie Neumannová nekrvácela pouze z dlaní, ale krev se jí řinula také z očí. Pověst o tom se rychle rozkřikla a na Velký pátek roku 1927 se u jejího lůžka objevilo 5000 lidí, kteří uvěřili, že Terezie má dar Ducha svatého.
Z nebe začala padat krev a lidé se báli konce světa! Čtěte ZDE!
Od té doby Terezie přestala přijímat veškerou postavu a dokonce nepřijímala ani nápoje. Jediné, co polkla, byla hostie při svatém přijímání.
Zemřela roku 1962 na infarkt. Byla uskutečněna lékařská pitva a odborníci dosvědčili, že v jejím žaludku více než 30 let nespočinulo jediné sousto. Případ Terezie Neumannové nebyl z vědeckého hlediska nikdy uspokojivě vysvětlen.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz