Zpravodajství

TEST UTOPENCŮ: Obstály jen jedny! Zbytek je jak podivná paštika!

Česká kuchyně nepatří zrovna mezi ty nejzdravější. Kromě knedlíků, svíčkové nebo bramboráků je českou specialitou i utopenec. Kupované špekáčky ovšem šéfkuchař veskrze odsoudil.

Na začátku testu bylo pět sklenic napěchovaných zeleninou a špekáčky. A na konci šéfkuchař se zkroucenou pusou, který čtyři ze vzorků moc nepochválil. Chutnal mi jen jediný - bohužel to byl ten nejdražší.


Většinou měl František Maděra z restaurace Argument problém s tím, že buřtíky v nálevu jsou z drůbežího masa, často navíc našlehaného jako pěna. Jeden z utopenců byl dokonce tak podobný paštice, že se dal i namazat na chleba.


A jak tedy dopadl celý test?


1. místo


Utopenci Kostelecké uzeniny 680 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Kostelecké uzeniny, Kostelec
Složení: vepřové maso 40%, vepřové sádlo 25%, hovězí maso 10%, vepřové kůže 5%, pitná voda, bramb. škrob, sůl
Cena: 72,90 Kč


Hodnocení: Konečně se blížíme ke špekáčku z vepřového masa. I barevně je z testovaných vzorků nejlepší. Chuťově je dobrý, nemám s ním problém. Je dostatečně kyselý, aromatický tak akorát. Jednoznačný vítěz.


2. místo


Utopenci Viva Carne 670 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: PT servis konzervárna Tábor
Složení: Uzenina 30% hmotnosti (vepřové a hovězí maso, vepřové sádlo a kůže, strojně oddělené drůbeží maso, bramborový škrob, sója), lák, zelenina, koření
Cena: 59,90 Kč


Hodnocení: Alespoň to tvarem připomíná špekáček, i když maličký. Chuťové výrazné, aromatické. Je tam znát ten bobkový list, nové koření a pepř z nálevu. Je i ostrý, blíží se to utopenci.

Související obsah


3. místo


Utopenci Spar 700 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Kostelecké uzeniny, Kostelec
Složení: kuřecí maso 40%, vepřové sádlo 15%, cibule 15%, vepřové maso 10%, vepřové kůže 10%, strojně oddělené drůbeží maso 5%, voda, mouka, bramb. škrob, sušené mléko, sůl
Cena: 59,90 Kč


Hodnocení:
Utopenec má být z vepřového, tohle je z kuřecího. A je to poznat, je hodně světlý. A když do něj kousnete, je to pachuť kuřecí chrupavky. S utopencem to nemá nic společného.


4. místo


7 utopencov Novofruct 660 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: Novofruct SK, Nové Zámky
Složení: měkký masný výrobek 45% (strojně oddělené drůbeží maso 42%, vepřová slanina 19%, , drůbeží tuk 17%), voda, ocet, koření, zelenina
Cena: 56,50 Kč


Hodnocení: Ani to moc jako utopenec nevypadá, spíš to připomíná menší párek. Je tam hodně strojně odděleného masa, je to vyšlehané s naaranžovanými kousky tuku. Je to jako žvýkačka, není to slané, nemá to chuť. Kuřecí párek s cibulí zalitý octovou vodou.

Související obsah


5. místo


Utopenci s cibulí Karlova koruna 700 gramů

Zdroj: TN.cz

Výrobce: vyrobeno v České republice
Složení: špekáček (vepřové maso 45%, voda, vepřové sádlo a kůže, hovězí maso 5%, bramb. škrob, dusitanová solící směs, cibule, kysané zelí, , paprika, nálev
Cena: 59,90 Kč


Hodnocení: Tady výrobce nešetřil zeleninou. Tvar je zase minišpekáček. Ale je to jak pěna z vepřového, jak šlehačka. Absolutně, vůbec mi to nechutná, chuť nepřipomíná maso, dá se to namazat na chleba jako paštika.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotky jídla, výkřiky nebo děti: 10 nejblbějších statusů na internetu

Nejhorší klip všech dob: Puberťačka zpívá o lásce k čínskému jídlu

pez, Lukáš Kukla, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz