Moře

Co to je za fialovou příšeru? Moře vyplavilo záhadného tvora! VIDEO

Tohoto pozoruhodného tvora vyplavilo moře! Na první pohled to vypadá jako balónek naplněný héliem, ale není tomu tak. Záhadná fialová koule je živá!

Jsou to dokonce čtyři živí tvorové, kteří spolupracují, aby vytvořili kuriózní blob. Toto "společenství" živých tvorů se jmenuje siphonophorae, a je to ve skutečnosti kolonie více medůzovitých živočichů.

A co to je tedy za živočicha? Je to měchýřovka portugalská, známá také jako „portugalská galéra“. Má plynem vyplněný plovák, který je umístěn na vrcholu trsu jedovatých ramen. Ta mohou být až patnáct metrů dlouhá.

Související obsah

Chapadly měchýřovka usmrcuje ryby, ale bodnutí je velice bolestivé i pro člověka. Vyskytuje se především v tropech, takže až se budete na dovolené procházet po pláži, vězte, že něco, co vypadá jako balón, balónem být nemusí. 

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz