Zpravodajství

Rekonstrukce OC Lužiny se blíží ke konci

Rekonstrukce OC Lužiny se blíží ke konci

Obchodní centrum Lužiny prochází od února minulého roku rozsáhlou rekonstrukcí, která se chýlí ke konci a v polovině května 2014 tak otevře své brány prvním návštěvníkům.

Původní nákupní středisko z roku 1991 prošlo kompletní rekonstrukcí, kdy z původního objektu zůstal jen obvodový plášť a vnitřní skelet. Objekt je nově zastřešen a změnily se i dispozice centra. Obchodní centrum je třípodlažní se dvěma vstupy – jeden přímo před stanicí metra Lužiny a druhý směrem na sídliště.

Na celkové pronajímatelné ploše 15 400 m2 nabídne zmodernizované nákupní centrum na 70 obchodních jednotek. Supermarket Billa byl jako jediný zprovozněn již během rekonstrukce v listopadu 2013. Mezi další nájemce OC Lužiny patří například dm drogerie, KiK, Pepco, Exe Jeans, Euronics, Drapa Sport, Dráčik, Kanzelsberger, Pet Center, Tescoma, pobočka České pošty a Městské knihovny, ordinace praktických lékařů Moje Ambulance, Cross Cafe, Top Fitness a další. Zajímavým a jistě vítaným prvkem bude dvoupodlažní restaurace s vlastním pivovarem pod názvem Pivovar Lužiny.
 


 

Obsazenost centra se v současné době pohybuje kolem 80% a OC Lužiny tak při svém otevření nabídne návštěvníkům centra širokou škálu obchodů a služeb.
 

Před rekonstrukcí byly součástí obchodního centra sochy od Olbrama Zoubka. Ty se samozřejmě do OC Lužiny vrátí. Po drobných opravách pod dohledem tohoto významného sochaře budou umístěny do pasáže centra, kde dokreslí celkovou podobu centra. Samotná rekonstrukce je výjimečná i tím, že na ní od samého počátku spolupracují jedni z nejvýznamnějších českých architektů prof. Ing. akad. arch. Alena Šrámková a prof. Ing. arch. Ladislav Lábus. I díky nim vznikne unikátní obchodní centrum, které si i po rekonstrukci zachovává původní prvky postmoderní architektury.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz