Arzenál

Muži z Trutnovska měli doma výzbroj pro malou armádu: Samopal, granáty i TNT

Výzbroj jako pro malou soukromou armádu měli u sebe čtyři muži z Trutnovska v okamžiku, kdy je zatýkala zásahová jednotka. Při domovních prohlídkách u nich kriminalisté našli mimo jiné kulomet, pistole, samopaly, pak také ručně vyrobené granáty a plastické trhaviny. Pokud by explodovaly, mohly zabíjet na vzdálenost více než 100 metrů.

Zásahová jednotka věděla, že muži jsou ozbrojeni, ostatně právě obchodování s nelegálními zbraněmi byl důvod zásahu. Arzenál pachatelů ale kriminalisty překvapil. "K tomu bylo přes 900 ostrých nábojů, byly tam pistole, malorážky, brokovnice, samopaly," potvrdila královéhradecká mluvčí policie Ivana Ježková.

A tím výčet nekončí, na místě byly nalezeny i z plastické trhaviny vyrobené ruční granáty. Pod vrchním pláštěm mají stovky kovových kuliček. Jejich účelem je zranit nebo zabít co nejvíc lidí. Nakonec kriminalisté u jednoho z pachatelů objevili něco, co snad ukrývá maximálně nějaký armádní muniční sklad - trhavinu TNT. Podle mluvčí ho tam bylo 5 kilogramů.

Čtyři pachatelé nakupovali znehodnocené zbraně, předělávali je na plně funkční a déle než půl roku jimi zásobovali černý trh. Za nedovolené ozbrojování jim hrozí osmileté tresty.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Bieber v tom lítá! U zpěváka našli drogy a zbraň

Jak na zombíky? Tady máte pár zbraní, kterými je zaručeně zabijete

Filip Pultar, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz