APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Praštěná liška! Rodině zasypává zahradu botami, krade je sousedům

Praštěná liška! Rodině zasypává zahradu botami, krade je sousedům
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

O liškách se říká, že jsou mazané, co ale právě tahle sleduje tím, že rodině nosí do zahrady kradené boty sousedů, je trochu záhada. Už jim jich přinesla nejméně čtyřicet párů.

Elaine Hewittová s manželem Williamem a dcerou Felicity řeší bizarní problém s liškou a obuví. Zrzavá šelma se totiž z neznámého důvodu rozhodla, že bude rodině nosit do jejich zahrady v britském Horsforthu boty. Každý den tam najdou jednu.
 

Co se typu obuvi týče, není liška vybíravá, obdarovává je teniskami, pracovními botami, značkovými teniskami i koženými lodičkami. "Začalo to před pár týdny. Nejdřív přinesla slipy, ty se jí ale asi špatně sháněli, tak přešla na boty," řekla Elaine (40) listu Daily Mail. "Když už jsme jich měli v garáži dva pytle, dali jsme je na stánek. Sešly se nám sice i páry, dost bot ale přinesla jen po jedné. Tu lišku dobře známe. Chodí sem často. Zrovna má mladé a nejspíš má bot plnou noru."
 

Hewittovi boty vystavili před domem v improvizovaném stánku a Felicity oběhla okolí s letáky, že pokud sousedům náhodou chybí boty, mají si pro ně přijít k nim. Pro obuv, která většinou zmizela z verand, teras nebo schodů rodinných domů, si skutečně přišla řada místních obyvatel.

Související obsah

"Byla tu třeba jedna malá holčička a ta měla hroznou radost, protože tu našla svoji oblíbenou červenou kecku," usmívá se Elaine. Boty liška neničí, nosí je v hubě opatrně jako liščata a Elaine si myslí, že její podivné chování souvisí asi s tím, že se nedávno stala matkou.

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz