Inspektor TV Nova

Djerba: Ostrov, kde si budete připadat jako v ráji

Djerba: Ostrov, kde si budete připadat jako v ráji
Zdroj: TN.cz

Vyrazte na ostrov, jehož dlouhé pláže jsou nejlepším místem k odpočinku. Zaručeně se tam zbavíte stresu!

Pro Čechy je tuniská Djerba jedním z velmi oblíbených ostrovů. Podívejte se na tipy, jak si to tam užít, abyste se cítili jako v ráji.
 

Nádherné počasí převládá i v říjnu
 

K nejoblíbenějším turistickým destinacím patří Djerba. Největší z tuniských ostrovů vás zcela jistě nadchne dlouhými plážemi s jemným pískem, kvalitními hotelovými resorty se skvělou nabídkou služeb za příznivé ceny i čistým, azurově modrým mořem. Navíc se pyšní 320 slunečnými dny v roce, díky nimž je častým cílem návštěvníků nejen během prázdninových měsíců. Hlavní sezóna tady začíná v květnu a končí až na konci října. Vhodný je i pro rodiny s dětmi, protože pobřeží se opravdu velmi mírně svažuje do moře, takže i poměrně daleko od břehu dosáhnete bez problémů na zem.
 


 

Posádce se už nechtělo zpátky na loď
 

Podle starého mýtu se říká, že Djerbu při svém putování údajně navštívil i sám ithacký král Odysseus, proslulý svou lstí s dřevěným koněm v Tróji. Dlouhé roky se s posádkou plavil Středozemním mořem. Jednou, když mu došly zásoby jídla i vody, rozhodl se přistát na malém ostrově. Rozkázal několika mužům, ať ho prozkoumají a pokusí se najít jídlo a vodu. Muži se ale velmi dlouho nevraceli, šel je tedy hledat. Velmi milí a přívětiví obyvatelé ostrova jim totiž nabídli ochutnat magický lótos a oni se poté už nechtěli vrátit na loď a z ostrova odplout. Odysseus je nakonec musel zpátky na palubu odvést násilím a svázat, aby nemohli vyskočit a plavat zpět. Pohostinnost a vlídnost zdejších obyvatel přetrvala dodnes, proto i vy určitě nebudete chtít tento malý kousek ráje opustit.
 

Související obsah


Na ostrov je možné dostat se třemi způsoby – letadlem, trajektem nebo po silnici. Nejedná se o most, ale o zhruba 7 kilometrů dlouhý násep, který byl vybudován na základech původní hráze, kterou tu nechali postavit staří Římané.
 

Nebojte se smlouvat!
 

Hlavní a největší město se nazývá Houmt Souk, v překladu to znamená „místo trhu“ nebo „tržní čtvrť“. Najdete tu rozsáhlý trh se spoustou obchůdků a stánků, kde seženete různé suvenýry, koření, kožené výrobky či šátky a vyzkoušíte si „národní sport“ – smlouvání. Nebojte se, obchodníci počítají s tím, že s nimi budete smlouvat, a proto vždy nejdříve řeknou cenu poněkud nadsazenou. Pokud budete trpěliví, určitě se nakonec domluvíte na ceně alespoň o půlku nižší.
 

Související obsah


Dalším velmi oblíbeným výletním místem je vesnička Guellala. Nachází se zde tradiční centrum hrnčířství na Djerbě. Výrobky se modelují z jílovité hlíny, kterou získávají ze země kousek za vesnicí. Dodnes tu používají staré tradiční postupy, jež se dědí z generace na generaci. Neváhejte se místních zeptat, zda vám proces výroby předvedou. Většinou jsou velmi ochotní a rádi vám vyhoví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz