Inspektor TV Nova

Hvězdné války a krmení krokodýlů. I to zažijete na Djerbě!

Hvězdné války a krmení krokodýlů. I to zažijete na Djerbě!
Zdroj: archiv

Pokud se chystáte strávit dovolenou na oblíbeném tuniském ostrově, mohou vás inspirovat následující tipy.

Djerba je pro většinu lidí synonymem pro nádherné písčité pláže, obklopující takřka celý ostrov, skvělé počasí, které trvá dlouhé měsíce, a kvalitní hotelové resorty. To ale zdaleka není všechno!

Režisér Lucas se tady doslova našel

Ostrov není příliš rozlehlý, velikostí ho můžeme přirovnat k Praze. Přesto zde najdeme místa, která určitě stojí za navštěvu. Špatnou zprávu ovšem máme pro milovníky starověkých památek a staveb – žádné pozůstatky paláců ani chrámů tady bohužel nenajdete.

Související obsah

Skvělá zpráva je ale naopak adresována fanouškům populární sci-fi ságy Star Wars George Lucase. Filmy z této veleúspěšné série se sice odehrávaly ve vzdálených galaxiích a na rozmanitých planetkách, ovšem ve skutečnosti vznikaly ne až zas tak daleko od nás. Ano, správně – právě Djerbu a další tuniské lokality si tento slavný režisér a producent vybral pro své natáčení suché a vyprahlé planety Tatooine.

Pokud tedy Hvězdné války patří mezi vaše oblíbené snímky, vydejte se do Ajimu, přístavu na jižní straně ostrova. Točily se zde některé záběry z městečka Mos Eisley a nedaleko narazíte i na obydlí Obi-Wana Kenobiho.

Čekají vás stovky lačných predátorů

Ty hlavní atrakce však najdeme na pevnině, kam si můžeme udělat výlet. Velkým lákadlem je berberské městečko Matmata, kde dodnes žijí lidé v obydlích vyhloubených do země – tzv. troglodytech. Určitě si vzpomenete, že v jednom takovém žila hlavní postava ságy – Luke Skywalker. Dnes tento dům slouží jako hotel pro turisty nebo spíše fanoušky, kteří jsou nadšení z pocitu, že stráví noc na místě, kde žil jejich hrdina.

Mezi další místa, jež se ve filmech objevila, patří tuniské město Médenine či některé typické berberské ksary, neboli pevnosti, tvořené malými sklípky, situovanými do několika pater.

Související obsah

Nejčastějším turistickým cílem na Djerbě je krokodýlí farma nedaleko města Midoun, největší v celém Středomoří. Najdete tady více než 400 krokodýlů nilských na jednom místě. Žijí tu velcí dospělí jedinci, dosahující délky až 4 metrů, i ti nejmenší. Ovšem pozor – i oni už mají pěkně ostré zuby! Každý den probíhá krmení, které je u turistů obzvláště oblíbené. Během dne totiž krokodýli převážně jen leží a nehýbou se, ale jakmile do výběhu přiletí maso, hned jsou všichni na nohou.

Pokud cestujete s dětmi, určitě se jim bude líbit i líhnutí malých predátorů z vajíček. Součástí parku Djerba Explore je rovněž muzeum, kde se dozvíte ledacos o islámské kultuře, skanzen řemesel a různé obchůdky, kde si můžete zakoupit suvenýry.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz