Zajímavosti

Student vyfotil Wi-Fi záření! Tohle nás obklopuje a možná i škodí!

Student vyfotil Wi-Fi záření! Tohle nás obklopuje a možná i škodí!
Muž vyfotil wi-fi záření Zdroj: Luis Hernan

Záření, které produkují bezdrátové technologie, nás nyní obklopuje doslova na každém kroku. Je to ale opravdu bezpečné, jak tvrdí výrobci?

Student Luis Hernan se bezdrátovými technologiemi, mezi nimiž je Wi-Fi nejpopulárnější, zabývá již delší dobu. Nyní přišel se zajímavým nápadem. Rozhodl se veřejnosti ukázat, jak by wi-fi záření vypadalo, kdyby bylo viditelné pouhým okem.
 

Nejprve vytvořil program, který umí změřit sílu signálu. Poté program nahrál do mobilu a při focení upravil délku expozice. A vznikly opravdu překrásné snímky, které ukazují, jak nás wi-fi záření obklopuje.
 

Už si to ani neuvědomuje, ale s Wi-fi se setkáváme téměř na každém kroku. Máme ho v chytrých mobilech, je v kavárnách a restauracích, ale hlavně i u nás doma, kde ho používáme hlavně pro příjem internetu. 

Jenže někteří odborníci varují, že wi-fi záření může být pro nebezpečné. Některé studie dokonce upozornily na to, že může způsobit poškození mozku nebo neplodnost. Více si přečtěte zde.
 

Před časem dokonce udělaly dvě dánské studentky zajímavý pokus. Zasadily do dvou květináčů řeřichu. Oba měly stejné podmínky pro růst. Jeden ale umístili pod wi-fi router, druhý mimo dosah signálu. Řeřicha v dosahu wi-fi po čase uvadla a zahynula, zatímco ostatní rostlinky báječně prospívaly.
 

Související obsah


Jiná studie zase prokázala u dětí, které byly vystaveny wi-fi záření, větší únavu, nevolnosti či hyperaktivitu. Některé evropské státy proto odstranily signál ze škol a veřejných knihoven. Jenže existují i studie, které tvrdí, že wi-fi nemá na lidský organismus vůbec žádný vliv. Těmito průzkumy se často chlubí výrobci elektroniky.

ČTĚTE TAKÉ:

Bolí tě oči z počítače? Pomůže žloutek a mrkání
Jsme závisláci na mobilu, prohlížíme ho dokonce i během sexu!
Jak zachránit utopený mobil? Chce to rychle jednat

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz