Zpravodajství

TRAGÉDIE: Ztracenou potápěčku našli mrtvou na dně Slap

Několik jednotek hasičů a policejní potápěči prohledávali v noci na pátek část slapské nádrže, kde se během ponoru ztratila potápěčka (32).

Obrovská tragédie se stala na přehradě Slapy. Muž s mladou ženou se tam ve čtvrtek večer šli potápět. Jenže žena se po ukončení společného ponoru nevynořila. Dvojice se potápěla nedaleko hráze na levém břehu.


Muž proto kolem 23. hodiny zavolal na pomoc policii. Krátce po oznámení se na místo sjeli hasiči a policisté, kteří dlouhé desítky minut prohledávali na člunu hladinu přehrady.

Po bezvýsledném pátrání na hladině přišli ke slovu také potápěči, kteří se snažili ztracenou potápěčku nalézt pod hladinou. "Ženu nalezli kolem 4. hodiny ranní. Její bezvládné tělo leželo na dně přehrady," řekla TN.cz mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policisté nyní budou prohledávat místo tragédie a zajišťovat stopy.

I přes ztížené podmínky patří Slapská přehrada mezi vyznavači potápění k vyhledávaným lokalitám. Průměrná teplota vody dosahuje v tomto období zhruba 10 stupňů Celsia a nejhlubší místo leží v třiapadesáti metrech pod hladinou. Viditelnost je uváděna maximálně na dva metry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz