Epilepsie

V JEDNOM OHNI: Dívce začala hořet kůže zevnitř! Co se stalo?

V JEDNOM OHNI: Dívce začala hořet kůže zevnitř! Co se stalo?
Zdroj: YouTube.com

Strašlivý zážitek potkal mladou dívku v den narozenin. Její kůže v podstatě začala hořet zevnitř poté, co u ní léky na epilepsii vyvolaly extrémně silnou toxickou reakci.

Danika Heronová  z australského města Sydney si u lékaře vyslechla diagnózu epilepsie, když jí bylo 18 let. K 19. narozeninám pak dostala dva nové léky. Ty jí bohužel nepřinesly úlevu, ale naopak děsivou kožní reakci, která ji málem zabila.

Přesně v den svých narozenin si Danika všimla, že jí začínají otékat rty a na těle má podivnou vyrážku. Lékaři si nejdříve mysleli, že má pásový opar a spalničky, ale její stav se zhoršoval a dívka musela nastoupit do nemocnice. Vzácnou kožní reakci u ní způsobily léky Lamictal a Keppra. U dívky propukl život ohrožující Stevens-Johnsonovův syndrom a syndrom toxické epidermální nekrolýzy.

Zdroj: YouTube.com

Danika Heronová strávila v nemocnici necelý měsíc v ukrutných bolestech. Tělo měla pokryté puchýři a v podstatě přišla o vrchní vrstvu kůže, ale nemoc nakonec porazila. "Na první týden v nemocnici si v podstatě nevzpomínám. Jen si pamatuju, že jsem mě pálilo celé tělo, měla jsem pocit, jako bych byla v jednom ohni," vzpomíná Danika pro deník Daily Mail.

Související obsah

I když má pořád následky - suché oči a jizvy po celém těle, je vděčná, že je vůbec naživu. Nyní se snaží prosadit, aby léky, které ji tak velkou bolest způsobily, měly varování napsané v příbalovém letáku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ze života má peklo: Visí na něm 20 kilo přebytečné kůže

Chlapec bojuje s těžkou nemocí. Svléká se jako had!

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz