Bydlení,

Tajemný dům bez sousedů! Chtěli byste v něm bydlet?

Chtěli byste žít úplně sami bez lidské civilizace? Pokud ano, tento tajemný domek s fascinující historií je pro vás ideální.

Zřejmě nejosamělejší dům na světě najdete na nádherném ostrově Ellidaey, který je součástí souostroví Vestmannaeyjar jižně od Islandu.

Dům má fascinující historii, která je však zahalena mnohými tajemstvími. Před více než 300 lety na ostrově žilo v chatrčích pět rodin, které se živili rybolovem a na travnatých pastvinách chovali dobytek.

Během dvou století ale zjistili, že život na samotě a bez civilizace není tak atraktivní a praktický. Rodiny se začali z ostrova stěhovat. Okolo roku 1930 odešel poslední obyvatel ostrova.

Zdroj: YouTube.com

Do roku 1953 byl tento ostrov opuštěný. Islanďané však za nedlouho zjistili, že místo je skvělé pro lov alky velké. Lovci tam proto postavili pro své členy tento domek, ve kterém přespávali během lovu, uvádí cestovatelské weby.

Chata nemá elektřinu ani není připojená na žádný vodovod a dokonce nemá ani vysokorychlostní internet.

ČTĚTE TAKÉ:

DOTOVANÉ DOMY: Dostali jste peníze? Možná je budete vracet

Srub ze starého školního autobusu. Změnil se k nepoznání!

Z nudné garáže udělali luxusní minidomek! To musíte vidět

Nejstrašidelnější domy historie: Jaké masakry se v nich staly?

Rytmus dostavil: Tohle je jeho nové království

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz