Praktické rady

Bydlení na léto! Takhle ochráníte svůj byt před úmorným vedrem!

Bydlení na léto! Takhle ochráníte svůj byt před úmorným vedrem!

S nástupem letních měsíců přichází někdy i úmorné teplo, nepříjemný hmyz a naštěstí i dovolená, na kterou se všichni po celý rok těšíme. V naší rubrice vám proto přinášíme 5 praktických tipů, jak se vyrovnat se svítícím sluncem do bytu, se zákeřným hmyzem, který nás otravuje celou noc, nebo jak zabezpečit svůj dům/byt před zloději, když odjíždíme na vysněnou dovolenou.

Rada první – ochrana před sluncem

Teploty v letních měsících snadno a rychle přelezou přes úmornou třicítku a naše byty se tak stávají skleníkem. Základním prvkem, který váš domov udrží chladnější a příjemnější, je stínící technika – žaluzie. Maximální spokojenost ovšem přináší jejich venkovní varianta, která zadrží mnohem více tepla než vnitřní varianta. Domov tak dostane mnohem lepší podmínky pro život.

Rada druhá – nepříjemný hmyz

Vadí vám bzučící hmyz, který vás nenechá spát a v noci vás poštípe tak, že jste ráno celí napuchlí? Máme pro vás řešení – sítě v oknech. Sítě v oknech vám umožní neomezené větrání a hmyz se tak nedostane do vašich domovů. V současné době si můžete pořídit i různé barevné varianty, které vám nijak neomezí výhled z oken. A bydlení tak bude opět o něco příjemnější.

Související obsah

Rada třetí – bezpečné bydlení

Těšíte se na dovolenou, ale zároveň se bojíte opustit svůj domov kvůli možným krádežím? Využijte jednu z nabízených možností – bezpečnostní dveře, alarmy nebo komplexní zabezpečovací systémy (tento systém je propojen s vaším smartphonem a s bezpečnostní agenturou, která je připravena kdykoliv zasáhnout). Teď si můžete v klidu vychutnat vaší vysněnou dovolenou.

Rada čtvrtá – vůně bylinek

Nemáte rozlehlou zahrádku, ale přesto máte rádi vůni bylinek a chtěli byste si nějaké vypěstovat? Stačí vám k tomu pouze pár květináčů, trocha hlíny a parapet na okně (nebo balkon). Letní slunné dny jsou pro pěstování jako stvořené. Bylinky váš domov provoní a vy máte veškeré bylinné ingredience pro vaření okamžitě při ruce.

Související obsah

Rada pátá – venkovní nábytek

Rádi snídáte na terase, balkoně nebo na zahradě? Pořiďte si příjemné venkovní posezení. Pro vaše největší pohodlí poslouží ratanový nábytek se sedacími polštáři, který kombinuje příjemný design a vaše pohodlí při vychutnání si jakékoliv chvilky, kterou venku strávíte. 

md, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz