Zabíjel pilot podle filmu? Vražedný scénář pochází z roku 2014!

Zabíjel pilot podle filmu? Vražedný scénář pochází z roku 2014!
Zdroj: Twitter / oficiální zdroj

Úterní havárie letadla ve Francii otřásla celým světem. Podle vyšetřovatelů měl s airbusem Germanwings pilot Andreas Lubitz havarovat úmyslně. Byl to plán nebo zkrat? To nikdo zatím neví, ale celá tragédie připomíná scénář filmu, který minulý rok zaujal diváky po celém světě.

Povídkový film Divoké historky, který produkoval slavný španělský filmař Pedro Almodóvar, nadchl miliony lidí. Jedna povídka je šílenější než druhá, ale příběh té s názvem Pasternak je v kontextu událostí posledních dnů nejmrazivější.

Muž jménem Pasternak totiž pozve na palubu letadla všechny lidi, kteří mu v životě nějak ukřivdili, a jako pilot pošle stroj přímo k zemi. Zděšení cestující se marně snaží bušit na kabinu pilota. Jejich osud je zpečetěn.

Podívejte se na reportáž TV Nova z Odpoledních Televizních novin:

Kolem úterní tragédie je zatím příliš mnoho otazníků, a tak lze těžko zjistit, zda se pilot Andreas Lubitz, který údajně trpěl psychickými problémy, inspiroval příběhem argentinského scénáristy a režiséra Damiána Szifróna. Je to ale opravdu podivná náhoda.

Související obsah

Podle vyšetřovatelů airbus do horských štítů ve Francii namířil Andreas Lubitz, ale ani oni nechtějí říct, že šlo o sebevraždu. "Nenazýval bych to sebevraždou. Lidé, kteří se rozhodnou spáchat sebevraždu, většinou zabijí jen sami sebe," ohradil se prokurátor proti otázce, zda se letadlo zřítilo, protože chtěl druhý pilot spáchal sebevraždu. Při úterní tragédii zemřelo 150 lidí.

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Film

Důležité Události

Krátká zpráva

Státní správa při šetření Bečvy pochybila, tvrdí sněmovní komise

Sněmovní vyšetřovací komise zjistila k otravě Bečvy pochybení v postupu orgánů státní správy, které se šetřením katastrofy zabývaly. Problém měla především s rychlostí odběru vzorků, ale také v jejich analýze. Ve své závěrečné zprávě navrhla několik zákonných úprav.

Píše se na Deník.cz