Miloš Zeman

Kalousek: Hanka s Tončou by setkání se Zemanem nevydržely

Kalousek: Hanka s Tončou by setkání se Zemanem nevydržely
Zdroj: tn.cz / ČTK

Miloš Zeman svou prostořekostí opět rozdělil společnost, když unesené dívky Hanu a Antonii namísto přivítání vypeskoval a odmítl se s nimi setkat. Teď kontruje Miroslav Kalousek. Vzkazuje, že je to jen dobře, že by dívky nemusely setkání s prezidentem přestát...

Miloš Zeman opět ukázal, že je svůj a že ho nějaké "idiotské zvyklosti" nedokážou rozhodit. Ve chvíli, kdy se po dvou letech vrátí do vlasti dvě unesené a vězněné dívky, by je jiní státníci patrně neváhali podpořit setkáním, přivítat doma, ujistit je, že to zlé už skončilo. Nebo by přinejmenším alespoň mlčeli. Ne tak Miloš Zeman.

Prezident nezaváhal. Dívky se po návratu z věznění stačily doma sotva jednou vyspat a Miloš Zeman už je veřejně vypeskoval. V rozhovoru na radiu Frekvence 1 a pak ve vyjádření pro Střepiny TV Nova. "To není Zikmund a Hanzelka, tedy slavní cestovatelé, to je dvojice dívek, které jednaly velmi neprozřetelně. Neprospěly České republice, protože způsobily starosti sobě, své rodině, svým známým a přátelům a koneckonců i českému státu," prohlásil Zeman v Prezidentském Pressklubu na Frekvenci 1 s tím, že udělaly hloupost.

Související obsah

Necitlivé veřejné vyjádření prezidenta země ve chvíli, kdy obě dívky po dvou letech slyší poprvé češtinu, vidí své blízké a mohou poprvé beze strachu zkusit usnout, zvedlo nejen na sociálních sítích vlnu rozhořčení, které naráží na zastánce prezidentova postoje.

Do tohoto povyku výrazně přispěl i poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), který prezidentův výrok komentoval na Facebooku ironickou poznámkou: "Pan prezident se nechce setkat s propuštěnými dívkami. Je to od něj velmi taktní a ohleduplné. Po přestálém utrpení by takový zážitek holky taky nemusely vydržet..."

Kalouskův příspěvek za několik hodin nasbíral stovky komentářů a několik stovek sdílení. Těžko říct, zda to bylo až na základě tohoto výroku nebo nezávisle na něm, ale na Facebooku se objevilo i výtvarné ztvárnění téže myšlenky:

Zdroj: facebook.com

ČTĚTE TAKÉ:

Ewa Farna vzkazuje Hance a Tonče, které po 2 letech propustili únosi: Jste tak statečné!

tn.cz / David Garkisch

K tématu Miloš Zeman

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz