Bydlení

Útulný byt velký jako chodba? Stačí chytré nápady! GALERIE

Útulný byt velký jako chodba? Stačí chytré nápady! GALERIE
Zdroj: imgur.com

Osm metrů čtverečních - prostor, na kterém si spousta z nás představí větší chodbu, dětský pokoj či pracovnu. Dá se ale na takovém prostoru postavit celý byt? Odpověď hledalo architektonické studio Kitoko.

Tým architektů měl na prostoru osmi čtverečních metrů vytvořit kompletně vybavený pokoj pro služebnou, který by byl bytem sám pro sebe. A jak se jim to podařilo? Posuďte sami z galerie, která mluví sama za sebe.

 

Do tak malého prostoru se vešla dokonce malá kuchyňka a sprchový kout. Jeho obyvatelka sice nebude moci pořádat velké večírky, ale bude mít své soukromí. Odkládacích prostor také není nedostatek, prakticky celou jednu stěnu tvoří skříň se vzorem květin.

Související obsah

Jen v jejím horním rohu je zřízeno útulné patro na spaní, které může být, stejně jako ostatní komponenty bytu, v momentě odděleno od zbytku obytného prostoru. Výsuvný je i jídelní stolek s židlí, které jsou součástí centrálního minibaru. Koupelna není podle očekávání prostorná, ale díky chytrým řešením se do ní vešel sprchový kout, záchod i umyvadlo.

Dokážete si představit život v takovém mikrobytě? Vynahradí vám jeho útulnost a chytrá řešení jiné, daleko větší byty? Napište nám do diskuze!

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz