Bydlení

Šedivá nuda nebo elegance? Industriální styl v malém bytě

Šedivá nuda nebo elegance? Industriální styl v malém bytě
Zdroj: interiorholic.com

Čtyřicetimetrový byt si vzalo do parády maďarské studio Suto interior architects, známé svoji zálibou v neupravených materiálech jako je beton, surové dřevo či kámen. Jak se jim úprava povedla?

Obývací prostor je chytře rozdělen na místnosti rozměrnou skříní, která tak zároveň poskytuje spoustu úložného prostoru. To je také jedna z nosných myšlenek celého bytu: Proč utrácet za nábytek, když může být součástí stěn?

 

Kuchyně je vyvedena v černé barvě s klavírním lakem, lesklý materiál totiž opticky zvětšuje prostor. V kuchyni je praktický skládací stůl, který umí zároveň oddělit obývací prostor právě od kuchyně s jídelnou. V obýváku je pak obrovské okno, které zajišťuje dostatek světla, ložnice je pak projektována jako klidová zóna.

V duchu minimalismu a industriálního nádechu použili architekti hlavně odstíty šedé, černé a místy bílé. Hlavu si nelámali ani s povrchovou úpravou materiálů, třeba na stěnách je vidět, že je tvůrci nechali schválně jen nahrubo omítnuté.

Související obsah

  

Nebylo by to však ono, kdyby interiér neměl i nějaké barevné prvky. Nesmí proto chybět výrazné, velké obrazy na stěnách, barevné jídelní židle či textil, který jinak studeně působící interiér zútulňuje.

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: V takovém luxusu si žije královna českých modelek Simona Krainová

Monika z Výmeny manželek: Její rodina zničila pronajatý byt. Postel dětí strašně smrděla, tvrdí nájemce

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz