Ořechy

OŘECHY jako zázračná svačina! DRUHY, které pomohou zhubnout

OŘECHY jako zázračná svačina! DRUHY, které pomohou zhubnout
Zdroj: Thinkstockphotos

Ořechy byly dlouhá léta - kvůli vysokému obsahu tuku - vnímány jako něco, čeho je nutné se vyvarovat. Odborníci na ně ale nyní koukají zcela jinak. Jsou potravinou, která je pro zdraví člověka velmi příznivá.

Dietologové a odborníci na výživu dnes doporučují, aby člověk jedl pravidelně - pětkrát denně menší porce - tři větší jídla, a mezitím dvě zdravé svačiny. Kromě ovoce a zeleniny se dnes doporučují i ořechy.

Kvůli vysokému obsahu bílkovin pomáhají omezit pocit hladu. Díky tomu vám mohou ořechy pomoct zhubnout. Nejméně kalorické jsou mandle, pistácie a kešu

"Ořechy jsou považovány za zdravější také proto, že se častěji prodávají v relativně přírodním stavu, oproti bramborovým lupínkům," řekl pro deník Daily Mail odborník na výživu Giles Lury.

Ořechy obsahují nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro lidský organismus velmi důležité. Mohou zabránit srážení krve a udržovat pravidelný srdeční rytmus. I když mají ořechy vysoký obsah kalorií, jsou stále zdravější variantou svačiny než třeba smažené brambůrky nebo čokoládová tyčinka.

Související obsah

Pistácie, kešu, mandle, arašídy, vlašské ořechy, pekanové ořechy, lískové ořechy, makadamové ořechy nebo kaštany - to jsou nejoblíbenější druhy ořechů. Některé exotické druhy ořechů jako ty makadamové získávají pověst "nóbl možnosti" občerstvení, které se nabízí v pětihvězdičkových hotelích nebo v soukromých tryskáčích.  

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvtipnější výmluvy dětí, proč nemůžou jíst: Jídlo je moc roztomilé nebo banán oloupal špatný rodič

Větší než obvykle: Tyhle potraviny tak trochu přerostly

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz