Upgrade

UPGRADE: Konec hledání! Čip TrackR pomáhá hlídat věci

Do situace, kdy jste hledali klíče, peněženku nebo třeba televizní ovladač, jste se určitě dostali už mnohokrát. A proto je tu TrackR, s nímž budete mít všechny svoje věci na dosah ruky a přestanete ztrácet čas jejich hledáním.

Pořad Upgrade vám představil další skvělou vychytávku, s jejíž pomocí bude váš život snadnější a klidnější. Jde o elektronický čip velikosti kovové mince, který si velice jednoduše přiděláte či přilepíte na věc, kterou tak často hledáte nebo byste o ni neradi přišli. Potom si do svého chytrého telefonu zdarma stáhnete aplikaci a čip s ní pomocí technologie Bluetooth propojíte.

Tenhle strážce či vyhledávač věcí se jmenuje TrackR a můžete si s ním očipovat prakticky cokoliv. Kromě už zmiňovaných věcí také třeba svůj notebook, kolo nebo dokonce domácího mazlíčka. Jeden čip vás přijde na zhruba 700 korun.

Za vynálezem TrackRu stojí Chris Herbert. Vše začalo tím, že často hledal svoje klíče. A tak se svými spolupracovníky vymyslel aplikaci, která ve spojení s čipem najde věc, na které je umístěn. Propojení obstarává technologie Bluetooth.

O energii v čipech se zase stará baterie, která má naplánovanou životnost zhruba rok a poté se jednoduše vymění. TrackR funguje oběma směry. Zrovna máte v ruce klíče s čipem a naopak hledáte svůj mobilní telefon. Stačí stisknout tlačítko na čipu a ten vás neomylně dovede ke zvonícímu mobilu. A to i případě, že máte ztlumenou hlasitost.

TrackR používá takzvané crowdové GPS, které funguje na principu sdílení polohy s ostatními telefony. Díky tomu dokáže určit pozici hledané věci kdekoliv na světě, ovšem pouze v případě, že je v jejím okolí do vzdálenosti třiceti metrů další telefon se spuštěnou TrackR aplikací.

Mobil s iOS, tedy iPhone, lze propojit až s 10 čipy. Smartphony se systémem Android zvládnout najednou bohužel jen čipy dva. I přesto se TrackR jistě stane vítaným pomocníkem pro všechny, kteří stále něco hledají.

pel
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz