Vědec

Vědec nechtěl další miminko, ženu otrávil koktejlem plodnosti!

Vědec nechtěl další miminko, ženu otrávil koktejlem plodnosti!
Zdroj: facebook.com

Byl snový pár - on respektovaný vědec, jehož pokusy na myších pomáhaly léčit Alzheimera a další mozkové choroby. Ona renomovaná neuroložka, která toužila po dítěti. A tato touha se jí stala osudnou.

Neuroložka Autumn Kleinová z amerického Pittsburghu toužila i v jednačtyřiceti letech po dalším dítěti. S manželem Robertem Ferrantem sice měla šestiletou dceru Ciannu, ale to jí nestačilo.


Proto Autumn několikrát podstoupila umělé oplodnění a i když se jí nedařilo znovu otěhotnět, nevzdávala se. Pila různé koktejly plodnosti a zvláštní energetické nápoje - prostě dělala všechno proto, aby pořídila Cianně bratříčka nebo sestřičku.


Její o pětadvacet let starší manžel ovšem příliš nesdílel její nadšení pro plačící miminko pod střechou. Velký věkový rozdíl byl navíc i důvodem, proč se páru nepodařilo druhé dítě alespoň adoptovat.


Ferrante se po opakovaných neúspěších o otěhotnění začal cítit pod tlakem a začal mít strach, že jeho žena začíná uvažovat o rozvodu. Na internetu začal hledat články o tom, jak poznat, že je žena nevěrná.


17. dubna 2013 se Autumn vrátila z práce domů a krátce potom zkolabovala. Robert okamžitě volal záchranku a později vysvětloval, že se jeho manželka zhroutila poté, co si dala jeden ze svých koktejlů plodnosti.

Související obsah


Lékaři se snažili Autumn zachránit tři dny, ale žena nakonec zemřela. Za další tři dny dorazily výsledky rozboru krve a lékaři zjistili, že Autumn měla v těle smrtelnou dávku kyanidu.


Nemocnice okamžitě zalarmovala policii, ale vyšetřování hned v zárodku zkomplikoval fakt, že v té době už bylo ženino tělo na manželovu žádost zpopelněno.


Jenže Robert si neuvědomil, že zůstaly i další důkazy - jako třeba výpis k univerzitní kreditní kartě, na němž byla pár dní před smrtí Autumn položka jménem kyanid. To sice vědec ještě obhájil prací na svém výzkumu, ale když policisté zjistili, že před smrtí manželky Ferrante hledal informace o otravě kyanidem a jeho zjistitelnosti po smrti, měli jasno.


Respektovaný vědec skončil před soudem a i když se ve finále porota radila dva dny, nakonec rozhodla, že je muž vinnen a zaslouží si vězení. Momentálně sedí v cele, kde má podle rozsudku strávit zbytek života. Jeho právníci se ovšem nevzdávají, tvrdí, že důkazů je málo a připravují odvolání.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz