Pumpy

Stát má "bordel" v pumpách! Neví, kolik jich v Česku vlastně je

Stát má "bordel" v pumpách! Neví, kolik jich v Česku vlastně je
Zdroj: isifa.com

Je jich evidováno 7 tisíc, ale možná jich je daleko víc. České čerpací stanice totiž nikdo pořádně neeviduje a úředníci to plánují změnit.

Je v tom pořádný "bordel", nikdo totiž neví, kolik je v Česku vlastně čerpacích stanic. Evidovaných je 7 tisíc, ale zda je to i reálný stav nikdo neví. Tak jako tak je jich tu na hlavu suverénně nejvíc v celé Evropě.

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje zavést povinnost evidence. Novela zákona o pohonných hmotách, má také zavést přísnější sankce za nezaevidování. "Nepanuje jistota, že všechna takováto zařízení jsou evidována," uvedl mluvčí ministerstva František Kotrba Lidovým novinám, které na problém upozorňují.

Od nové evidenci si úředníci slibují důslednější kontrolu kvality a zamezení daňových úniků. Pro jsou i prodejci pohonných hmot, těm totiž skryté pumpy kazí byznys.

Související obsah

Prioritou nového zákona o pohonných hmot je však zavést pravidla pro sítě tankovacích míst na plyn CNG, dobíjecí stanice pro elektromobily i pro vozy na pohon vodíkem. Jaká kritéria musí tyto stanice splňovat, bude definovat právě zákon. V souvislost s tím pak chce ministerstvo zavést přesnou evidenci i ostatních pump v Česku.
 

TN.cz / hmr

K tématu Pumpy

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz