Skateboard

VIDEO: Létající skateboard je na světě! Podívejte se, jak funguje

Pamatujete si film Návrat do budoucnosti s Michaelem Foxem? Létající skateboard je konečně na světě.

Po více než ročním vývoji se konečně podařilo a na tzv. hoverboardu se konečně dá jezdit. Zatím sice potřebuje skatepark se speciálním povrchem, nicméně pohled na prkno, jak se vznáší nad rampou nebo vodní hladinou vám okamžitě připomene, že v budoucnosti tak trochu žijeme.

Hoverboard je tvarově podobný klasickému skejtu, jen jeho deska je o poznání tlustší a vznáší se nad zemí ve výšce asi pěti centimetrů. Kouř, který z něj vychází, je podle Lexusu z tekutého dusíku, který chladí unikátní pohonnou jednotku plnou supravodičů a elektromagnetů. Je to vlastně takový asijský rychlovlak v malém.


Související obsah

Pokusů o sestrojení prkna jako vystřiženého ze slavné filmové trilogie Návrat do budoucnosti už na světě bylo několik, vždy se z toho však vyklubal buď neúspěch, případně jen virální video bez reálného základu. Teď se zdá, že se konečně podařilo.

Otázkou zůstává, zda se hoverboardy masově rozšíří tak, jako současné skejty či zda létající prkno zůstane pouze v pár exemplářích jako naplnění pořekadla, že všechno je možné.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz