KLDR

KLDR znovu střílí na jih, napětí na hranicích roste

KLDR znovu střílí na jih, napětí na hranicích roste
Zdroj: isifa.com

Napětí na hranicích mezi Severní a Jižní Koreou opět roste. Jihokorejská armáda oznámila, že síly KLDR začaly střílet směrem na jih. Vojáci si ovšem vybrali hodně podivný cíl.

Podle zpráv z jihokorejského Soulu totiž střelba ze čtvrtečního rána nebyla nasměrována na nepřátelské vojáky nebo bojovou techniku. Podle britského Mirroru totiž byla agrese nasměrovaná proti tlampači na jižní straně hranice!


Jihokorejci si ovšem útok nenechali jen tak líbit a i když podle oficiálního stanoviska nebyl tlampač ani poškozen, odveta byla mnohem silnější, protože jihokorejské dělostřelectvo poslalo na území KLDR deset granátů.

Související obsah


Je možné, že severokorejské vojáky vyprovokovalo k akci to, že tlampač podle dostupných informací nepřetržitě chrlí jihokorejskou propagandu, pro kterou Severokorejci nemají pochopení.


Vojáci z KLDR zaútočili i přesto, že jihokorejská prezidentka nedávno prohlásila, že země tvrdě zareaguje na všechny provokace svého totalitárního souseda. Proto byla nejspíš odvetná palba tak mohutná.


Na dělostřeleckou palbu ovšem záhy odpověděli i Severokorejci útokem na jihokorejskou vojenskou patrolu. Z jihu následně začaly na sever létat rakety. Je tedy otázka, kdy a jak incident skončí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz