Bydlení

Vodní hotel: Luxus a úchvatný podmořský svět takřka na dotek

Vodní hotel: Luxus a úchvatný podmořský svět takřka na dotek
Zdroj: Inhabitat

Chcete zažít něco, o čem se vám doteď jen snilo? Navštivte podvodní hotel na Maledivách. Krásu mořského života budete mít takřka na dotek a nebudete k tomu potřebovat žádné potápěčské vybavení.

S unikátním projektem přišli dubajští architekti, kteří se rozhodli postavit hotel, který jako jediný na světě lidem nabídne ubytování pod vodou. Hotel s názvem Water Discus se nachází na ostrově Kuredvihar a za jeho stavbu zaplatili ohromných 50 milionů dolarů.

Budova je složena ze čtyř samostatných obelisků. Nestojí na souši, ale je postavena na pěti sloupech, které jsou zapuštěny do mořského dna. V jednom z disků jsou lázně, na vrcholu druhého se můžete slunit v tropické zahradě u bazénu nebo si zacvičit a třetí poskytuje přistávací plochu.

Související obsah

Ubytovací prostory jsou umístěny pod vodou, s úchvatným výhledem na korály. Nabízí celkem jedenadvacet pokojů a i když na pokojích nenajdete televizi, zaručeně vám chybět nebude.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz